Prezent dla Szefa

Prezent dla Szefa

Prezent dla szefa

Prezent dla szefa to upominek z tak zwanym drugim dnem. Sugeruje przełożonemu, jaki mamy do niego stosunek. Pokazuje także, jakimi jesteśmy pracownikami oraz ludźmi. Prezent sztampowy, jak bukiet kwiatów lub czekoladki z pewnością zostanie zapomniany już w kilka minut po wręczeniu. Jeśli liczymy na to, że zostaniemy zauważeni po takim podarunku, musimy postawić na oryginalność. Kreatywność przy doborze nawet niewielkiego drobiazgu pokazuje, że doceniamy i szanujemy naszego szefa.

 

Niezbyt poufały, wartościowy

 

Szef to nasz zwierzchnik. Warto o tym pamiętać nawet, jeśli w firmie panują bardzo serdeczne stosunki. Dlatego prezenty zbyt poufałe, wkraczające w prywatność są nie na miejscu. Kategoria prezentów intymnych w tej sytuacji nie powinna nawet istnieć. Prezent dla prezesa rządzi się tymi samymi prawami. Zarówno szef, jak i prezes to osoby, którym wręcz z definicji należy się szacunek. To kwestia pozycji, jakie zajmują w firmie, jak również zasad dobrego wychowania. Jeśli przełożony ma dobre poczucie humoru, prezent dla niego może być nieco aluzyjny, ale w granicach dobrego smaku. Pod żadnym pozorem nie powinien wprawiać w konfuzję lub stawiać obdarowanego w dwuznacznej sytuacji. Nie może również podważać autorytetu osób przełożonych. Bezdyskusyjna przy jego wyborze powinna być jakość. Nie chodzi o wybór bardzo drogiego upominku, tylko przedmiotu, który już na pierwszy rzut oka posiada wartość. Poprzez dopracowane detale, efektowne materiały, z jakich został wykonany lub dedykowany grawerunek. Ten ostatni zawsze wywołuje uśmiech na twarzy i sprawia, że takiego prezentu dla szefa nie da się pomylić z żadnym innym.

 

Jakość i precyzja

Jeszcze do niedawna za najbardziej prestiżowe uchodziły prezenty, sprowadzane z zagranicy. Obecnie topografia ma mniejsze znaczenie. Wiele firm, zajmujących się produkcją upominków przeniosło swoje warsztaty do Chin a nawet państw bardzo biednych. Jeśli nie szukamy prezentów masowych, warto zwrócić uwagę na mniejsze firmy, współpracujące z lokalnym rzemiosłem. To dla nich pracują kaletnicy lub specjaliści w obróbce szkła czy metalu. Spod ich dłoni wychodzą prawdziwe unikaty, spośród których ciężko znaleźć dwa podobne egzemplarze. Prezent dla prezesa wart jest nawet długiego oczekiwania na realizację zamówienia, ponieważ dowodzi, że wybraliśmy firmę, której warto zaufać. Za popularne prezenty dla osób, zajmujących wysokie stanowiska uchodzą między innymi wysokiej jakości galanteria skórzana (teczki, portfele), zegarki oraz przybory piśmiennicze. Każdy z tych elementów można wykonać masowo lub w mniejszej ilości egzemplarzy. Ta druga opcja gwarantuje staranne wykonanie, trwałość, wysoką jakość dodatków, na przykład metali szlachetnych lub innych elementów, stosowanych do dekoracji. Elegancka stal lub dodatek srebra doskonale komponują się z szykownym garniturem, który jest atrybutem szefa oraz prezesa.

Prezent dla szefa lub prezesa jest zwykle upominkiem od grona pracowników. Warto postawić na nieco droższy przedmiot ponieważ finalnie jego koszty będą podzielone na mniejszą lub większą grupę osób.